DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Flyballový tým R.U.P. vnikl na sklonku roku 2012 a proto oficiální účast na závodech začíná pro něj až sezónou 2013. Někteří naši členové ale již mají zkušenosti s flyballem už od roku 2010, kdy se stali členy nového týmu Dajavera Fitmin Team, pod jehož vlajkou se zúčastnili flyballové sezóny 2011 a 2012. S Dajaveráky jsme si užili flyballové úspěchy i nezdary a věříme, že naše zkušenosti zúročíme a rozvineme v dalších sezónách. Našemu starému týmu přejeme také hodně úspěchů a těšíme se na flyballová klání v roce 2013 a dalším.

13.-14.10. Budějická tlapka ... Poslední turnaj sezóny 2012 v Českých Budějovicích s titulem mezinárodní a s účastí rekordních 36 týmů včetně zahraničí!! Skvěle organizovaný turnaj, super zázemí, vydařené počasí a krásné výkony a výsledky!!  Tým X 2. divize - složení - Greidy, Jane,Keč a Frenn. Skvělé starty, vydařené střídačky, běhy na jistotu a žádné zbytečné chyby. Porážka ve finálním běhu až na čas s belgickým družstvem Tornados. Tým Y 6. divize - složení - Monty, Vasthi, Ixi, Gina a Everest. Tady je to jedna velká prča a pohoda :D tím nechceme říci, že by toto družstvo běhalo nezodpovědně, ale pozorovat Everesta, který se v zápalu boje zastaví na boxu a v klídku si počká až doběhne konkurenční a pes a po té mu dá ještě přednost, no to je frajeřina!! :D

Dajavera X Fitmin                                    Dajavera Y Fitmin

Speed Trial 4. místo 18,51 nej čas                      Round Robin 1. místo 22,79 nej čas

Double Elimination 2. místo 18,59 nej čas                      Double Elimination 3. místo nej čas 21,92

... foto č. 1 ...           ... foto č. 2 ...           ... video ...          

2.9.-Mistrovství republiky ... Náš největší cíl letošního roku byl splněn - kvalifikovali jsme se na MČR ve flyballu 2012. Nastupovali jsme na dráhu po boku nejlepších 12 teamů z ČR ze 6. pozice. Hned první běh se nám velmi podařil, kdy ze 3 běhů jsme dali 2 bez chyby a ještě k tomu oba časy byly zároveň našimi novými rekordy - 18,25 a 18,20s. Všichni psi v tomto běhu zaběhli i "svůj" časový rekord. V dopoledním Speed trialu, kdy se pořadí počítá dle nej. zaběhnutého času, jsme tedy obsadili nádherné 5. místo - vlastně hned za teamy, které běhají v 1. divizi - tudíž mají své časy o 1 s lepší. V odpoledním Double Elimination na 2 prohry jsme si bohužel vlastními chybami zkazili první běh a ve druhém jsme byli poraženi na čas. MR tedy pro nás skončilo po 2 bězích a na 10. místě. Nálada celého mistrovství se nesla v duchu opravdu výjimečného turnaje - po slavnostním nástupu a české hymně proběhla kontrola boxů a mohlo se začít běhat pod zastřešením. Hned dopoledne padl český fly rekord a novým se stal 17,12 s v provedení Hop Trop Prague. Při závěrečném nástupu zazněla opět česká hymna. Zkrátka a dobře bylo to mistrovství se vším všudy a my jsme pyšní na to, že jsme letos byli jeho součástí!

Dajavera X Fitmin

Speed Trial - 5. místo - nej. čas 18,20 s /náš nový rekord/
Double Elimination - 10. místo - nej. čas 18,93 s

... foto ...

... video ...

 

11.-12.8. - MR BCCCZ Litoměřice ... Máme za sebou další skvělý flyballový turnaj - tentokrát Mistrovství republiky Border collií ve flyballu 2012. Na tomto turnaji jsme se podíleli i organizačně a s teamem Kosatek jsme již v pátek připravovali dráhu, ceny a vše, co bylo k hladkému průběhu takto náročné akce potřeba. Ideální počasí, hezké prostředí Litoměřického cvičáku a bezproblémový průběh celého mistrovství byl jen korunován úžasnými poháry a kokardami pro první tři místa v každé divizi a opravdu velké díky patří sponzorovi celé akce - fy. Candy, s.r.o., která hodnotnými cenami myslela nejen na medailové pozice ale každý dostal něco z jejich nabídky - kanadské krmivo zn. Nutram, K9 a české pamlsky Candies. Také pořadatel mistrovství - klub BCCCZ věnoval všem účastníkům upomínkové předměty. Sečteno podtrženo - skvělý turnaj, vyrovnané divize, velká účast - zkrátka vše, co k MR Boc patří! 
Dajavera X Fitmin obsadil krásné 3. místo ve 2. divizi a tímto jsme si utvrdili kvalifikaci na MR ve flyballu, kam postupujeme ze 6. místa z 12 nominovaných. Takže 2.9.2012 v Mladé Boleslavi!!
Dajavera X Fitmin - 2. divize
Dajavera X Fitmin - 2. divize
so RR - 4. místo - nej. čas 18,77
ne DE - 3. místo - nej. čas 18,89
 
Dajavera Y Fitmin - 5. divize
so RR - 4. místo - nej. čas 23,68
ne DE - 6. místo - nej čas 21,49
 

 30.6.-1.7. - HAPPY MÍČEK - Krupka u Teplic ... Tentokrát bez Jane, Keče a našeho milovaného maskota kokra Vlastimila-:) Ovšem tým Y si zaběhl časový rekord s vydatnou podporou usměrňující se Enoly!! -:) Účastníci běhu za Y : Enola, Ixi, Monty a Everest.  Tým X běhal se ctí a bez chyb, bohužel časově to měl na ostatní týmy ve 2. divizi hodně těžké. Účastníci běhů za X : Great Go, Jerry, Frenn, Amy a Éro. Jinak krásný turnaj v režii LAVINY a za účasti dvou akčních letních bouřek. 

TÝM  X                     TÝM  Y

 

 

  9.-10.6.2012 - TURNAJ SLADKÝCH NADĚJÍ - Mělník ... Dalším - 3. turnajem letošní sezony byl Turnaj "Sladkých nadějí". Tentokrát jsme vyrazili v plné parádě a zúčastnily se oba naše teamy. V sobotu nastoupil Dajavera Y Fitmin a v neděli Dajavera X Fitmin. Dajavera X Fitmin nastoupil ve složení: Catch me Dajavera, Éro Dajavera, Great Go Dajavera, CJ Dajavera, Blackberry Dajavera. Fata Morgana Dajavera bohužel pro poranění tlapky na turnaj nejela a doufáme, že brzy bude vše ok a příště už nastoupí v plné síle. Turnaj byl jednodenní a tak běhů bylo mnoho. Ve velmi vyrovnané 2. divizi jsme obsadili krásná 3. místa a byl dort :-)

Round Robin - 3. místo - nej čas 18,65s
Double elimination - 3. místo - nej. čas 18,94s

Oficiální premiéru měl náš Dajavera Y Fitmin  ve složení: Ixi, Amy Dajavera, Clermont-Ferrand Dajavera, Everest a maskot Ypsilonka - kokr Vasthi :-) Výsledek byl nad očekávání výborný, zaběhli jsme si rekord teamu - 22,77s a vyhráli jsme větší dort, než X :-))

Round Robin - 4. místo - nej čas 22,77s
Double elimination - 2. místo - nej. čas 23,64s

  19.-20.5. 2012 LUKÁŠOVSKÝ DRAK ... Druhým turnajem letošní sezony byl skvěle zorganizovaný Lukášovský drak.
Dajavera X Fitmin nastoupil ve složení: Catch me Dajavera, Éro Dajavera, Great Go Dajavera, Fata Morgana Dajavera, CJ Dajavera a po mateřské dovolené i Blackberry Dajavera. Premiéru zde měl náš Dajavera Y Fitmin team - byť běžel pouze exhibičně. Toto nám ovšem neubralo nic na našem nadšení pro věc. V klidu jsme si tak zkusili starty na semafory a  střídačky.

So - Speed trial - 1. místo - nej čas 18,71s
Ne - Double elimination - 5. místo - nej. čas 18,71s

...foto ... ... video ...

 

  5. - 6. 5. 2012 EAGER´S CUP ... Trmice ... složení týmu - Amy, Catch, Jane, Frenn, Gready, Éro.  První letošní flyballový turnaj je za námi. Velmi se nám dařilo, nálada byla opravdu výborná, počasí - střídavě oblačno a okusili jsme i běhy v dešti. Klání se zúčatnil pouze jeden z našich teamů - Dajavera X Fitmin a to ve složení: Catch me Dajavera, Éro Dajavera, Great Go Dajavera, Fata Morgana Dajavera, CJ Dajavera a Amy Dajavera. V sobotu i v neděli jsme obsadili krásné 2. místo ve 2. divizi z 8. Ve finále jsme prohráli pouze s Belgičany a to 3:2, což opravdu zamrzí :) Toto umístění nám zatím přineslo 4. místo v průběžném pořadí Českého Flyballového poháru Purina Proplan Cup 2012. Mám radost ze sportovního nasazení všech zúčastněných, velká pochvala náleží našemu nabíječi Jardovi, který měl na tomto turnaji svou bezchybnou premiéru, vážím si pomoci celého podpůrného teamu, bez kterých bychom to zvládali těžko, děkuji Monče za fotky a Jardovi za video a velký dík patří našemu sponzorovi - fy. Dibaq, výrobci krmení značky Fitmin, protože
Dajavera can Fly on Fitmin

So - Speed trial - 2. místo - nej čas 18,77
Ne - Double elimination - 2. místo - nej. čas 18,65

... foto ... ... video ...


******************************************************************************************************************************************************************************

15. - 16. 10. BUDĚJICKÁ TLAPKA ... České Budějovice ... složení týmu - Catch, Jerry, Jane, Frenn a náhradníci Ixi, Monty. Sobota byla ve znamení nejrychlejších časů a tam se nám to opravdu povedlo druhé místo ve 2. divizi sedm týmů!! Také se nám povedlo porazit družstvo z Belgie, z čehož jsme měli fakt velikou radost. Mimo českých týmů přijeli tři týmy z Belgie a dva z Rakouska. Máme nový rekord družstva, čas 18.41. V neděli se běhal vyřazovací pavouk a nervíky pracovaly naplno. Ale z prvního zpackaného běhu jsme se vzpamatovali a dotáhli to až na třetí místo ve 2. divizi sedm týmů! Podzimní počasí se celkem vydařilo, přes ranní mráz nás sluníčko i ohřálo, ale rum je rum -:)) Moc krásný turnaj od pořadatelů OSA ALEA České Budějovice!!

2. divize  SPEED TRIAL  2/7 místo čas 18.41

DOUBLE ELIMINATION  3/7 místo čas 18.53

... foto ... ... video ...

 

13.- 14.8. 2011 HAPPY MÍČEK ... Krupka u Teplic ... složení týmu - naprosto spolehlivý a neuvěřitelně rychlý Catch, nevyzpytatelný a rychlý Éro, krásná, rychlá a skvělá Frenn, dosud neprověřená Gina a úžasný a poctivý angl. kokr Vasthi. V sobotu jsme na dráhu nastoupili třikrát. První rozběh skončil remízou, zbylé dva jsme prohráli. V neděli jsme se předvedli dvakrát a dvakrát jsme prohráli. Éro se nedokázal zkoncentrovat a pokaždé na zpáteční cestě vyhnul z dráhy. Vždy po prvním běhu jsme ho tedy střídali a nakonec jsme turnaj odběhali pouze ve čtyřech psech a to Catch, Gina, Wasthi, Frenn.

Ve druhé divizi jsme tedy po oba dva dny skončili na 4. místě, s nejlepšími časy 21, 71s a 21, 98s.

... foto ...

19.6. 2011 TURNAJ SLADKÝCH NADĚJÍ ... druhý oficiální výjezd našeho týmu ... psí složení: Ixi, Monty, Jane, Keč, Frenn a Jerry ... celkově shrnuto, sladké naděje se nám vyplnily -:)) ... Frenn nastoupila po nemoci v plné síle a tým podal opravdu skvělý výkon!! Tentokrát se nám dařily čisté běhy a tolik jsme nechybovali i když nervozita a adrenalin dával zabrat psům i páníkům. Ixi a Jerry nám zpestřily běh vyhnutím se zpátečních překážek, ale jinak bylo vše O.K.  Z druhého místa máme opravdu radost!!     

... foto ... ... video ...

2. divize    SPEED TRIAL   4/6  místo 19.60

 DOUBLE ELIMINATION   2/6  místo 19.43

 

 

4.-5.6. 2011 LUKÁŠOVSKÝ DRAK  ... náš první oficiální flyballový turnaj ... psí složení: Éro, Jerry, Keč, Jane, Vasthi a Monty ... celkově shrnuto, adrenalin od začátku do konce -:)) ... tři dny před turnajem onemocněla Fren a bylo jasné, že nepojede. Náhradník byl Vasthi, v sobotní dopolední přípravě Jene dostala průjem a na dopolední běhy prostě nemohla nastoupit a tak jsme kombinovali o sto šest -:)) a když k tomu přidám semafory, které jsme viděli poprvé, tak sobotní výkon byl pro nás opravdu vynikající. S naším vstupním  časem 19.50 jsme se dostali hned na poprvé do první divize mezi top nejlepší. Odpolední běhy se nám vydařili a náš nejlepší zaběhnutý čas je nyní 19. 04. v neděli se nám nedařilo zaběhnout čistý běh.  Poděkování patří i pořadatelům Lukášovského Draka " super akce" smiley

...foto... ... video č.1 ... ... video č.2 ...

1. divize       SPEED TRIAL  6/6. místo ... nejlepší čas 19.04

            DOUBLE ELIMINATION  6/6 místo  ... NT