DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

 


  MISTROVSTVÍ  EVROPY  NĚMĚCKO  7.- 9.8. 2015  

R.U.P. vyrazilo na ME 2015 a byl to naprosto úžasný zážitek. Naše dva týmy předvedly naprosto skvělý výkon! I přes úmorné vedro psi běhali na svých maximech a lidi tam nastříleli tolik OKček, jako za poslední 3 turnaje dohromady :). Lidičky, díky, moc mě to s vámi bavilo :).
Atmosféra celého turnaje byla skvělá, českých družstev bylo požehnaně a na fanouškovské základně to bylo znát. Lokální "rivalita" družstev šla stranou a naprosto jasně jste věděli, že na parkuru bojuje český tým, protože takový "kotel" fandění jsem nezažila. Prostě super zážitek, doufám, že na další ME pojedeme znova.

Výsledek našich týmů je naprosto luxusní:
R.U.P. - krásné 4. místo ve IV. divizi (z 8 týmů)
(sestava - Gready, Maikee, Keč, Pepíno, Žolík, Jerry)
R.U.P.em - nádherné 2. místo v IX. divizi (z 6 týmů)
(sestava - Rose, Jája, Fren, Jane, Bony, Monty)

A jak to probíhalo?
Nasadili jsme dvě družstva a podle vstupních časů byli nasazeni R.U.P. do 4. divize a R.U.P.em do 9. divize. Běhali jsme v sobotu a v neděli, takže v pátek odpoledne jsme všichni vyrazili směr Německo.
V sobotu běhal R.U.P.em, který se díky koncentraci celého týmu dokázal probojovat až do finále bez ztráty rozběhu. Ve finále jsme sice opakovaně prohráli a zůstali jsme nakonec druzí, ale pro mě to místo má cenu zlata :). Celý tým bojoval do posledního konce, do posledních běhů se snažila naše psiska na 100% a lidi předváděli excelentní výkon v podobě téměř samých OK bez chyb. A to fandění všech týmů bylo úžasné a všem účastníkům ME musíme za tuto podporu moc poděkovat, bylo to krásné a plné emocí, i když kvůli koncentraci Rose na startu jsme fanoušky museli trochu krotit :). Naše tajné přání stát na stupních vítězů se naplnilo :).

Následující den nastoupilo R.U.P. Od rána předváděli psi i lidi bezva výkony, koncentraci a běhy čisté a bez chyb. V dopoledním ST skončili na krásném 5.tém místě, kdy výkon všech družstev byl opravdu vyrovnaný a v 8 členné divizi bylo velmi náročné a těžké se prosadit. I přesto, že jsme v prvním rozběhu DE podlehli HT Hurricane a spadli v pavouku dolu, tým se zkoncentroval a krůček po krůčku šplhal zase nahoru s krásnými výkony, kdy se bojovalo do poslední setiny vteřiny. Takhle se tým díky velmi lítým a těsným zápasům probojoval až do boje o třetí místo, kde nám jen nepřálo štěstí. Maikeemu v posledním běhu za stavu 2:2 uletěl balonek za box a Maikee, který naprosto jasně věděl, že by se k paničce měl vrátit s balonkem, ho šel hledat, minul překážky a už jsme nestihli opravit. Zlepšili jsme svoje umístění ze ST na konečné 4. místo, což v takové velké konkurenci je veliký úspěch!

FOTO ZDE


  11. Mistrovství České republiky 7.9.2014 Mladá Boleslav  

R.U.P - 9/12.místo

_ VIDEO R.U.P. _


   MČR BCCCZ  9.-10.8.2014  Litoměřice  

R.U.P. 1.divize  6. místo 

R.U.P.em 2. divize  5. místo


  CrazyCup 28.- 29.6. 2014 Svijanský Újezd  

Koupaliště Svijanský Újezd a další krásný a vydařený flyballový turnaj! Letos prvně mezi veterány naše duo Velkej a Malej alias Everest a Vasthi, ktří si zaběhali jako opravdový profíci na jistotu a čistotu běhů a bylo z toho 2/4. místo. V nabité I. Divizi soutěžil R.U.P. ve složení Keč, Jerry, Jája a Maikee. Podařilo se nám zaběhnout i krásný čas 17,94 ale další úspěch se nekonal a tak máme 6/6. místo. Ve IV. Divizi potvrdil své kvality tým R.U.P.em a vyběhal si 1/4. místo.

Naši veteráni Vasthi a Everest 2. místo       Tým R.U.P.em 1. místo

  Happy Míček 13.- 15.6.2014 Krupka  

Na začátek je nutno předeslat, že se turnaj velice vydařil.

Posuďte sami:

Okluzní fronta: 356 42, 359 44, 360 30.

Teplá fronta: 350 38,345 34, 341 33.

Výška, tlak, teplota, rosný bod: 570 1019 18,6 7,2.

Lepší start jsme si v pátek navečer nemohli přát.

A počasí se v podobných intencích drželo celý víkend. V sobotu lehce sprchlo, jinak bylo sluníčko a dokonce foukalo méně, než na minulém turnaji v Lukášově.

Páteční večer se nesl ve znamení příjezdu většiny členů týmu, radostnému oznámení dalšího přírůstku, rozboru taktiky na následující den a samozřejmě nezbytné družby s ostatními týmy. V posledním řečeném vyniká především Pepa, jehož noční výpravy již mají přídech tajemného, protože nikomu není jasné, jak to dokáže všechno zvládat a hlavně, co tam celou noc vlastně dělá.

Tentokrát jsme si s sebou přivezli tři týmy.

Tým R.U.P. běhal ve složení Kečup (Pepa), Jája (Iva), Jerry (Ilča), Maikee (Káťa) - kapitánem byl Pavel, který se tohoto postu zhostil s precizností, která mu je vlastní. Nabíjel Honza. Důvodem byl Michalův hlas, který zmizel a byl zmizelý. Michal se tudíž se vzdal nabíjení, na druhou stranu si pořádně zařval při kapitánoví, takže se mu hlas do konce víkendu ani nevrátil. Tým R.U.P. běžel letos poprvé v první divizi a popral se s tím se ctí, v sobotu skončil na 5. místě s nejlepším časem 17,60 a v neděli na 4. místě s nejlepším časem 18,02. Káťa s Maikeem byla nadšená, protože Maikee si zaběhl Fly 17 :).Druhým týmem byli R.U.P.em ve složení Rose (Péťa), Monty (Ilča), Jane (Monča), Hačiko (Zbyněk). Zbyněk si zaběhal svůj první turnaj a dle jeho slov (já to slyšel), už chce další turnaj. Nabíjel opět Honza, kapitánoval Michal. R.U.P.em si v sobotu vyběhali úžasné 1. místo s nejrychlejším časem 18,93 a v neděli prvenství obhájili s nejrychlejším časem 19,35 ve čtvrté divizi. Třetím týmem byli R.U.P.es (přezdívku dostali “fantastická pětka”) ve složení Everest (Anička), Teva (Kamča) v alternaci s Vasthim (Monča), Fren (Pavel - pro něj umístění v tomto týmu bylo splněním životního snu a bylo na něm vidět, jak je běhaní v týmu naplňuje), Žolík (Honza). Nabíjela Káťa a kapitánoval Michal. Citlivým a ladným způsobem držela tunel pro Everesta Lucka. R.U.P.es v sobotu skončil na 2. místě s nejlepším časem 20,75 (noční můra Vasthiho, který pak zabral a zaběhl za krásných 6,89 sekund). V neděli skončili na parádním 2. místě s nejrychlejším časem 20,59.Završením celkově pohodového turnaje byl legendární fotbalový zápas v sobotním večeru, kdy R.U.P.ácký tým za pomoci Káti vůbec nazahanbil a porazil tým složený ze členů ALEA. V sobotu navečer taky Honza, Pepa, Zbyněk, Michal a Pavel společně s Dragoňáky vyzkoušeli motokáry v blízkém obchodním centru.  - FOTO -


     Lukášovský Drak 7.- 8. 6. 2014  

Letošní druhý turnaj se již tradičně konal v Lukášově pod taktovkou sympaťáků DogDragons. V pátek se musela ještě povinně zapít nejmladší účastnice turnaje Emma a musím konstatovat (jako pyšná maminka, která na to dohlížela), že bude jistě zdravá jako řípa :D Ale zpátky k flyballu. Tým R.U.P. běhal ve složení Kečup (Pepa), Jerry (Ilča), Fren (Pavel), Jája (Iva) a Gready (Jarda) doplněný o nováčka Hačika (Kamča), který zazářil hned při své závodní premiéře! Nabíječem již tradičně byl Michal a kapitánem běhající Jarda.V sobotu ve speed trialu to týmu běhalo na 2.místo s časem 17,84s. V neděli se bez jediné porážky probojovali až do finále, kde se potkali s domácím týmem DogDragons. Rozhodlo až opakované finále, kde R.U.P. udržel nervy na uzdě a zvítězil!

Domů si odvezli nejen 1.místo v 2.divizi, ale i nový rekord družstva 17,53s! Tým R.U.P.em běhal ve složení Everest (Anička), Monty (Ilča), Rose (Petra), Jane (Monča) dopnění o nováčky Žolíka (Honza) a Maikeeho (Káťa), kteří nezklamali a skvěle svými výkony zapadli do týmu! V sobotu ve speed trialu vyběhali 2.místo s časem 19,39s a v neděli si to zopakovali a obsadili 2.místo s časem 19,20s. Týmu se mimojiné během turnaje také podařilo pokořit vlastní rekord a hned několikrát :)  - FOTO -


  10.5. - 11.5. 2014  Žamberk Eager's Cup 10. ročník  

Eagers cup v Žamberku se v RUPáckém týmu nesl v duchu očekávání. Byl očekáván příjezd nového člena týmu – Emmičky Jandorové, které jsme se dočkali v sobotních odpoledních hodinách i s odpočatou maminkou a tatínkem. Dále se očekávalo, že se pokazí počasí. Někteří z nás ještě měli ve vzpomínkách deštivé počasí loňského ročníku. Nakonec pršelo pouze v noci a v neděli jenom asi půl hodinu, jinak počasí bylo super. Někteří z členů také byli v očekávání, co předvedou jako nováčci – ať už v závodech se svými psy, tak i jako nabíječi – tady si premiéru odbyl Honza. A v největším očekávání byl Pepa, protože Pepa a taky Honza, oba dva rádi vaří a vědí, že to umí!

Výsledky – R.U.P. – 3. Divize běželi ve složení Catch (s Pepou), Jája (Iva), Fren (Pavel) a Gready (střídavě s Aničkou a v neděli s Jardou). V sobotu odběhali tři běhy a s časem 18,13 sekund se umístili na druhém místě v divizi. V neděli hned první běh s Adrenalin Flyers vyhráli 3:0, druhý běh však v prohráli 0:3 s týmem North Pole. Díky lepšímu postavení, je však čekal souboj s vítězem spodní části pavouku a to s Lavinou Beta a ten vyhráli a dostali se do finále, kde je opět čekali North Pole, se kterými však prohráli 1:3.

R.U.P.em běhali ve složení Vasthi (Monika), Jane (Monika), Everest (Anička), Rose (Petra), Meggy (Aneta) a premiéru měli Bony s Ilonou. Nabíjel Honza, který si také zažil premiéru. Tým v sobotu běžel tři běhy a časem 20,62 (mezní čas divize byl 20,50) si vyběhali první místo v divizi. V neděli tak díky lepšímu nasazení měli výhodu postavení v pavouku. První běh s Aleou – tým snů prohráli 2-3, když jsme si vytvořili náskok 2-0, který jsme ovšem ztratili. Další běh byl proti Green „P“ Pirates, který jsme vyhráli 3:1. Třetí běh byl proti GKSK Cani-Ball Steady, kdy jsme už prohrávali 0-2, ale konsolidovaným postupem, se nám podařilo odvrátit pohromu a porazit soupeře 3-2. Čekal nás běh o postup do finále s Aleou – týmem snů, kteří naši borci dokázali vyhrát 3-1. Slavil se postup do finále. Zde nás čekali CrazyBalls III. Bylo jasné, že pokud se nám podaří vyhrát, bude nutné opakované finále, což se i stalo. První finále jsme vyhráli 3-0, druhé však prohráli 2-3.

Obě družstva tak dosáhla bedny a každý ve své divizi skončil na druhém místě. Na první závod sezóny je to velký úspěch. A jistě bude na co navazovat. Eagers Cup se díky počasí, krásnému prostředí a soustředěnému výkonu psů, psovodů i ostatních členů týmu povedl. A jistě bude na co vzpomínat. Foto od Moniky Jaroměřské ... ZDE ...


 

2.5.2014 Seminář s Angie a Lee Heighton z amerického flyballového týmu Spring Loaded             - v současnosti nejrychlejší tým na světe! 
o tuto možnost školit se špičkou ve flyballovém světe se postaral náš FLYBALL KLUB ČR a členové našeho R.U.P. týmu nesměli chybět! Seminář byl zaměřen na nácvik otoček, zrychlení psů, koordinace psovodů a psů v družstvu, způsoby tréninku, motivace psů a zlepšení výkonů družstva.
na fotu Jarda z Laviny, Lee s Angie a Míla překladatelka    = FOTO =

                 Začínáme sezónu 2014 - závody dvojic pro úplné začátečníky a veterány

 Litoměřice - O Kosatčí ploutev 2014 

našimi horkými želízky v ohni a pečlivě připravovanými nováčky byli Ilona - Bonny, Kamila - Hači, Káťa - Maikee a Honza - Žoly. Dopoledne se běhalo na časy a odpolední běhy se rozdělili do 3. divizí. Nesmíme opomenout našeho čerstvého veterána kokříka Vasthiho, který běhal s krásnou veteránkou borderkou Bonnií od Kosatek.  VÝSLEDKY:

I. DIVIZE / 4. místo R.U.P.líci

Káťa - Maikee a Honza - Žoly

I. DIVIZE / 5. místo R.U.P.í tygři

Ilona - Bonny a Kamila - Hači

IV. DIVIZE VETERÁNI / 5. místo R.U.P.lé Kosatky

Monika - Vasthi a Stáňa - Bonnie

// FOTO a VIDEA //             // FOTO //    Ohlédnutí a rozloučení se s flyballovou sezónou 2013 video - ZDE -  


 31. 8. 2013 - Mladá Boleslav - O pohár Flyball Clubu ČR - R.U.P.em  8. místo 

 


17.-18.8. Litoměřice Mistrovství BCCCZ

tentokrát jako spolupořadatelé tohoto závodu s Kosatkami, které v rekordním čase dali do pořádku cvičák zničený záplavou. Počasí nám opět přálo a díky menšímu počtu přihlášených týmů se R.U.P. ocitl v 1. divizi. Naše předcevzetí skončit nejhůře druzí se vyplnilo i když jsme měli šanci na druhou metu, Jerry se rozhodla, že si dvakrát zkrátí zpáteční běh a bylo rozhodnuto. Ale nádherné časy  17.90 a 17. 95 nás velmi potěšili!! Tým R.U.P.em byl v 4. divizi a jejich soutěžní duch byl na rozdávání! Měli jsme výpomoc od Kosatek borderku Jasmínku, která v tom vedru odpoledne zastoupila našho kokra Vastiho. Byla to její fly premiéra a vedla si skvěle! Prostě další z krásných turnajů v přátelské atmosféře nejen na parkuru ale i pro lidi večer, ve znamení her a soutěží, kterých se zůčastnili všechny týmy. A že byla sranda veliká!! :-) Těšte se na foto-video :-)

1 divize    

1. místo - Lavina alfa
2. místo - CrazyBalls I
3. místo - R.U.P.
4. místo - The Rebels I
5. místo - Pink Pirates
6. místo - Lavina delta 

4 divize

1. místo - Too X-treme
2. místo - Green "P" Pirates
3. místo - Lavina gama
4. místo - CrazyBalls III.
5. místo - R.U.P.em

 
  FOTO    A    VIDEO  
 

TRPÍK 2013 - malá rupácká sešlost a hlavně výpomoc Aničce střežit skautskou základnu, než přijedou další táborníci. A tak jsme si užili krásný prodloužený víkend v kouzelném kraji Lanškrounska s přáteli. Původně jsme chtěli i potrénovat, ale vedra byla tak extrémní, že jsme jen odpočívali a koupali psy.


 
 29.- 30.6. CrazyCup 2013 - farma Ptýrov 
 
V pořadí již čtvrtý turnaj je za námi a opět oba týmy v nasazení - R.U.P. Gready, Jerry, Keč, Jája a - R.U.P.em Everest, Vasthi, Jane, Rouse. Naši psi, ač lehce poznamenaní únavou těsně za sebou řazených turnajů a tréninků mezi, podávali skvělé výkony. V neděli po prvním běhu bohužel Jerry začala odlehčovat nohu a tým R.U.P. musel doběhat exzibičně. Jelikož oba týmy běhají pouze ve čtyřech psech, musíme s touto variantou vždy počítat. R.U.P. II. divize 5. místo. Ovšem tým R.U.P.em bojoval se ctí a slávou!! Skvělé starty i střídačky OK!! Máme ve svém týmu skoro 9-letého kokršpaněla, který běhá srdcem a kokršpanělí poctivostí. R.U.Pem VI. divize 4. místo
 
 

 15. - 16.6. 2013 HAPPY MÍČEK - Krupka 

Čtrnáct dnů od posledního promáčeného turnaje uplynulo jako voda, a to doslova, a počasí nás vypeklo, a to doslova, na dalším flyballovém soutěžení v Krupce u Teplic. O víkendu 15. - 16. 6. jakoby se sluníčko rozhodlo napravit, co zameškalo, a tak nás i naše čtyřnohé miláčky ohřívalo a opékalo do sytosti.

Turnaj jsme si opět užívali v plném složení s oběma týmy RUP i RUPem. Ačkoliv jsme opět neměli psů nazbyt a vycházelo to přesně po 4 psech na tým, rozhodli jsme se i tak přihlásit oba, protože přece nenecháme nějakého nadšeného čtyřnožce nečinně sedět.

RUP tedy závodili ve čtyřčlenném, totiž čtyřpsím, složení: Gready, Jerry, Jája a Kečup. RUPem pak opět v silné sestavě Everest, Vasthi, Jane, Rose.

„Díky“ odstoupení jednoho týmu z 5. divize se změnila disciplína speed trial na round robin a šance na umístění RUPem tak stouply. Bohužel v našich končinách se flyball přeci jen stává stále více doménou rychlejších plemen a od přírody pomalejší pejsci pak těžko hledají i v poslední divizi svého konkurenta. Tedy alespoň co se týče rychlosti. A přitom to není tak dávno, co se v poslední divizi vítězilo s časem 25,94.

Sobota probíhala ve velmi optimistickém závodním duchu. Rekordy padaly jako listí na podzim. RUP si zaběhli Fly 17 a v sobotu skončili první. RUPem se dařilo neméně a ač vybavení pomalým leč nadšeným kokříkem Vasthim, skončili díky své spolehlivosti v sobotu druzí.

V neděli klání a horka pokračovala. Užili jsme si i napínavých i humorných situací. Za všechny snad tato s názvem „Růženčina volba“:

To bylo tenkrát, co Rose vyrazila na svou první opravu v životě. Evidentně jí hlavička úplně nepobírala, k čemu je to dobré. Nadšeně se sice rozběhla, ale těsně před boxem si to rozmyslela a  zasekla se. Vzpomněla si: „Tady už jsem přece jednou byla…“ I otočila se, zůstala stát a s tázavým pohledem zírala na paničku. Kroucením hlavy ze strany na stranu se pak snažila pochopit situaci, v jaké se ocitla. Oba – panička i nabíječ - dělali co mohli, aby Rose od jejího úmyslu vrátit se zpět bez míčku, odradili. Situace byla napjatá, obecenstvo ani nedutalo, Rose otáčela hlavu jednou na paničku, jednou na nabíječe,… Když se ale přece jen rozhodla a zvolila ten správný směr, sklidila obrovský aplaus všech diváků.

Druhým malinkým hrdinou dne pak byl Vasthi. Jemu se v jeho nemotornosti a reji uší míček odrazil a odletěl velký kus stranou od boxu. Vasthi však nezaváhal, vzorně pro něj pospíchal a z neskutečné dálky se vrátil zpět k boxu. Načež způsobně přehopkal všechny překážky zpět. Protože „tak se to přece má dělat a tak mě to učili…“. Jeho úžasná zodpovědnost téměř dohnala paničku k slzám. J

RUP nás napínali a zřejmě si chtěli užít jeden rozběh navíc, proto si s CrazyBalls zopákli finále, a v tom rozhodujícím nakonec zvítězili.

RUPem se drželi statečně, ale bohužel díky „kokřímu“ hendikepu se nepovedlo zopakovat úspěšnou sobotu. Na soupeře ve stejné divizi ale s časy o 2 sekundy kratšími nemohli dosáhnout. Ovšem týmový rekord a Fly 21 získali. A radost z toho nebyla menší, než kdyby to byl rekord světový. Na „bednu“ sice nedosáhli, ale radost z dobře odběhnuté práce opravdu měli. A právem. Spolehlivost měli stoprocentní, a to se cení. A navíc se s nimi jejich rychlejší kamarádi o vyhrané ceny kamarádsky rozdělili.

Konec konců, těm psiskům jde stejně všem jenom o ten žvanec. Maximálně balónek ;-)

Všichni tak v neděli odjížděli sice lehce vyšťaveni, ale zároveň spokojení, jak že si zase ten víkend užili.

V sobotu večer se dodatečně vyhlašovaly i ceny Lukášovského draka. A to by v tom byl čert, aby RUP něco nevymysleli. A cože bylo hlavním motem lukášovského klání? No jasně…. pláštěnky, deštníky, holínky, umělý déšť z PET lahví. Tak se přebírají ceny!  Monika Vasthiová  ♦ foto ♦  a další krásné foto ♦


   LUKÁŠOVSKÝ DRAK  1. - 2.6. 2013

Je pondělí. V sobotu v noci jsme přijeli z Lukášova, kde se běhal flyball a všichni se snažili dělat ty plavecké otočky jak nejlépe mohli. Doslova.

               V pátek, cestou na sever, se mi množily v hlavě naděje. Svítilo slunko, skoro jasno. Hodně jsem se těšila. Večer byl chladný, příjemný, přátelský. Pršet začalo ráno. V trávě podél cesty první bobky, zkouška semaforu, začíná štěkot ze všech stran. A bláto ještě nestříká. Jediný, kdo si opravdu  libuje jsou nabíječi, mají nad hlavou střechu i s okapem.

                Když jsme se rozhodovali, jestli budou běhat obě naše družstva, bylo nám líto nevyužít všechny psy. Zároveň jich nemáme zase tolik. Monty si pochroumal prst, Freny chce být matkou, Rouzina jede cvičit obedience, Grejďáci budou svědci (svatební). Máme ale Megy!! Obě Kramertice souhlasí a přijedou a Evka mi půjčí svého miláčka. Uběháme to ve čtyřech psech, obě družstva. Aspoň si Vlasta a Evin zaběhají.

                V obou divizích, kde jsme byli rozstrkaní, nám bylo jasné, že nebudeme mít snadné soupeře. Je s podivem, že i když lidi začínají mít s koordinací pohybů potíže, psi si s terénem ví rady. Tam, kde jsem škobrtala o vlastní gumáky a klouzala bahnem, běhaly zvířata s jistotou. Tajemník ještě stačil dávat pozor, aby si neušpinil punčošku. S ohledem na bezpečnost páníčků se dopoledne stěhovala dráha asi 3x a poobědě se dokonce přestěhoval celý parkur. Asi ve dvě hodiny se odsouhlasilo, že po dnešní části bude turnaj zrušen. Zbývalo ale ještě asi 2/3 běhání. Zárybnická hlásila, že slunce zapadá ve 21:00, takže máme hodně času. Nálada, ačkoliv pokleslá nebyla, mírně stoupnula:-) Bylo vidět na konec té bahení koupačky. Když se začalo šeřit (bylo to brzy, halila nás hustá mlha), zjistila jsem, že světla na semaforu jsou tak výkonná, že bílé, chybové, zářilo jako reflektor.

                Každopádně, myslím si, že náročné podmínky mají tendenci prověřit a stmelit. Navíc vypadají aktuální pocity intenzívnější, když se povede co chcete a ještě překonáte nesnáze. Všechny indicie naznačují, že v té euforii po probuzení v neděli jsme nebyli doma sami - ještě dopoledne jsme několikrát telefonovali kdo jak dojel, jestli zmokl a jakou z toho máme všichni radost.

                V době, kdy toto sepisuju ještě nejsou oficální výsledky. Neoficiálně však víme, že R.U.P.ové vyhráli svou divizi !!!!! R.U.P.emové naopak mají jisté, že na stupně vítězů nedosáhnou, ale zase překonáváme sami sebe. Všichni byli výborní, nikdo nedělal chyby (kromě lidí :-)). Kdyby se soutěžilo systémem, který neodpouští chyby na dráze ...           

                Vtípek nakonec - sponzorem turnaje byl akvapark Babylon z Liberce, daroval vodu :-)     JAPECová

♦ FOTO      od Helči Kramertové


17. - 19.5. 2013 soustředění a 1. ročník R.U.P. Camp v krásném areálu Dětřichov u Svitav    ♦ foto ♦


Žamberk 11.-12.května 36 týmů, 5 národů a spousta deště tak to byl letošní 9.ročník Eager´s Cupu. Tady zažívaly svůj debut  oba naše RUPácké týmy. Počasí nám bohužel tentokrát nepřálo. Jakmile jsme postavili R.U.P. tábořiště začaly padat první kapky deště. Déšť nás provázel celým víkendem a vůbec neustával. Náladu nám to ale nezkazilo a turnaj i zábavu s ním spojenou jsme si užili poRUPácku. Nechybělo obvyklé grilování, zdolávání štěněte, popíjení svařáku a rumu na zahřátí a spousta povídání v kruhu RUPáckém.

Tým R.U.P. nastoupil ve složení  Fren, Gready, Jane, Jerry a Keč ve 3.divizi. Nabíječem R.U.P. byl Michal a kapitánem Jarda. Každý z chlupáčů měl za sebou náročnou přípravu na flyballovou sezónu 2013. Jerry, která byla po ošklivém úrazu, následné náročné operaci a v uplynulých měsících absolvovala s paničkou rehabilitace, zvládla svůj comeback na jedničku. Gready a Keč zase pilovali novou techniku na boxu a i to přineslo své ovoce. Jane tentokrát měla všechny své čtyři tlapky vcelku a v pořádku a běhala opět roboticky. No a Fren je prostě psíšera Fren! V sobotním Round Robinu jim to i přes vytrvalý déšť běhalo skvěle, a až na jedno zaváhání všechny rozběhy s přehledem vyhráli. Nakonec z toho bylo krásné 2.místo s nejlepším časem 18,48s. Poslední sobotní rozběh proti týmu Dog Dragons sliboval zajímavé nedělní klání, protože oba týmy byly nesmírně vyrovnané. Bohužel však pro nezpůsobilost terénu byl turnaj v neděli předčasně ukončen, neboť na závodní dráze by týmy spíše plavaly, než-li běhaly.

Náš druhý tým R.U.P.em běhal ve složení Everest, Jája, Monty, Rose a Vasthi v 7.divizi. Jarda jako nabíječ a Michal v roli kapitána. I  R.U.P.em měli za sebou poctivou přípravu. Everest objevil nový smysl běhání flyballu: Montyho! Jája a Rose jako začátečnice se učili vše od píky, ale ani ten největší šťoural by si toho nevšiml. Vasthi měl za sebou přeučování techniky na boxu a premiéru měla i jeho ponožka na ouška. Monty prostě stále běhá rád na krásu a pro paničku. R.U.P.em v sobotu běhal Speed Trial a stejně jako první tým i R.U.P.emáci se s počasím řádně poprali. Montyho však po prvním rozběhu zradila packa a dalších rozběhů  se již nemohl zúčastnit. Dnes již víme, že to naštěstí nebylo nic vážného a Monty bude brzy zase létat. Byla velká škoda, že se v neděli již neběhalo, neboť jistě i R.U.P.em by na bednu dosáhli.Domů si odvezli 5.místo s krásným časem 21,65s.

R.U.P.íci  však nedebutovali jenom jako závodící tým, ale již se zapojili i jako rozhodčí. Byť zatím jen jako hospitanti debutovali Anička a Evák. Shrnuto podtrženo skvělý víkend za námi a R.U.P. kemp před námi!    ♦ foto    za fotky a skvělý svařák a společnost děkujeme Jirkovi a Zuzce :-) Krásné první R.U.P.ácké video od Ewáka   ♦ video ♦

      


1.MÁJ - pastvina ve Vlčkově a pohodový den + trénink   ♦ foto č.1       ♦ foto č. 2


O kosatčí ploutev 28.4.2013  ♦ foto

- neoficiální závody dvojic - naše vyslané závodící týmy - Petra a Rose - Iva a Jája 1. místo !!!


INFO - INTENZIVKA - STŘEDA 1.5.

>>> začátečníci Hači a Bony pokud můžou tak přijedou 10.00 - ostatní mezi 10-10.30 >>> SEBOU: vodu pro lidi ( pro psy je ) na čaj a kávičku a budeme opékat to, co si kdo donese :-) kamera, foto, oboje fly vybavení + Colemana = MAPA = na konci Vlčkova budete odbočovat do leva na rozbitou cestu a do zákazu vjezdu :-)

 


6.4. 2013 - MAZLÍK JE DOMA!!!! A s lepšícím se počasím rozjíždíme důkladnou přípravu na první turnaj Eager´s Cup 2013 v Žamberku.


23.2. 2013 - RUPácké výrobní odpoledne :-) členky týmu malovali trička a tílka a členové zodpovědně hlídali děti :-) Jen co dovolí počasí, představíme oficiální fotky týmů v plné parádě! :-)   ♦ foto zde ♦

   


  Motto našeho týmu R.U.P.  RYCHLOST . ÚSMĚV . PŘÁTELSTVÍ .

7.2. 2013 - po 4 měsících mimo republiku se nám vrátil člen týmu a nabíječ Jarda. Přívítání bylo velkolepé - RUPácké!! :-) Komletní tým se sjel do Sloupnice na týmovou oslavičku :-) Páníci Jáji a Frenn nechali vyrobit týmové hrnečky a fantastický dort :-) Od Jardy členky týmu dostali tzv. "Arafatky" :-) Více fotek   ♦ ZDE ♦


ZAČÍNÁME ROKEM 2013 !!